اجرای همزمان ۲ پروژه برای برقراری تردد از مسیر اردبیل – سرچم

به گزارش ایرنا ، کلیم‌الله وثوقی روز سه‌شنبه در جریان بازدید از مرمت و تعمیر پل بنیادآباد در کیلومتر ۵۵ اردبیل – سرچم که در اثر بارش شدید و سیل شنبه‌ شب هفته جاری تخریب شده است، اظهار کرد: پس از وقوع سیل و اطلاع از تخریب این پل، بلافاصله اطلاع‌رسانی درباره محدودیت‌های ترافیکی و مسیرهای جایگزین اعلام و از همان شب برنامه‌ریزی برای برقراری مجدد ترافیک در این مسیر آغاز شد.

وی اضافه کرد: در راستای برقراری مجدد تردد در این مسیر، همزمان ۲ پروژه احداث کنارگذر و نصب سازه‌های فلزی پیش ساخته در دستور کار قرار گرفت و در کمتر از ۴۰ ساعت اقدامات اولیه برای احداث کنار گذر انجام شد و خودروهایی که در این مسیر متوقف شده بودند، شب گذشته از مسیر عبور داده شدند.

وثوقی ادامه داد: برای ترمیم پل اصلی ۲۰ متر سازه فلزی پیش ساخته از استان اردبیل و ۳۰ متر از استان زنجان به محل منتقل شد و ۳۶ متر پل فلزی هم از استان قزوین بارگیری شده و به این محل منتقل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین تصمیم قرار است پل جدیدی احداث نشود بلکه قسمت‌های آسیب‌دیده پل تخریب و وضع موجود ترمیم شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اضافه کرد: پیش‌بینی لازم در خصوص کنارگذر شده است که ترافیک عبور داده شود و همزمان کار آسفالت، نصب علایم راهنمایی و رانندگی و تجهیزات ایمنی و روشنایی اجرا شود.

وثوقی افزود: با رسیدن قطعات و سازه‌های جدید در یک هفته ترافیک از محور اصلی برقرار می‌شود.

وی با قدردانی از پیمانکاران حاضر در این پروژه خاطرنشان کرد: در حال حاضر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های خلخال و کوثر با استفاده از ۳۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین در محل مستقر هستند و به لحاظ امکانات و تجهیزات مورد نیاز مشکلی نداریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: احداث کنارگذر و واریانت عمدتاً مربوط به دوره بحران است که در سریع‌ترین زمان ممکن باید اجرا شود که این کار انجام شد.

وثوقی یادآور شد: سازه‌های فلزی که قرار است روی پل اصلی نصب شود، استاندارد هستند و در محل فعلی مونتاژ خواهد شد و در این بخش هم مشکلی نخواهیم داشت.

به گزارش ایرنا ، مسیر اردبیل – سرچم در کنار اردبیل – آستارا یکی از ۲ مسیر اصلی ارتباطی استان اردبیل با مرکز کشور است و به علت فاصله نزدیک‌تر بخش عمده تردد اردبیل به مرکز کشور از این مسیر انجام می‌شود.

علاوه بر این ارتباط ۲ شهرستان خلخال و کوثر با مرکز استان از این مسیر برقرار می‌شود و در حال حاضر ارتباط این ۲ شهرستان از مسیر اردبیل-آستارا- اسالم- خلخال- کوثر برقرار است.

باتوجه به حجم بالای تردد در این مسیر و با هدف ارتقای آن در سال‌های اخیر عملیات تعریض این مسیر در دست اجراست که سال گذشته ۵۲ کیلومتر از بزرگراه با حضور سید صولت مرتضوی معاون وقت اجرایی رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.