تحویل ۱۲۵۰۰ خانه به خانواده‌های دارای چند معلول

تهران- ایرنا- معاون بنیاد مستضعفان با اعلام خبر تحویل ۱۲ هزار و ۵۲۰ خانه به خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر، از تخصیص ۹۲۰ میلیارد تومانی برای خانه‌دارشدن خانواده‌های دارای ۲ معلول خبر داد.

به گزارش ایرنا از بنیاد مستضعفان، «وحید خاوئی» با اشاره به آخرین وضعیت پروژه احداث مسکن خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر که توسط بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در حال انجام است، اظهار کرد: به دنبال اجرای تفاهم‌نامه‌های قبلی منعقد شده میان بنیاد مستضعفان و بهزیستی، تا پایان آبان‌ماه سال جاری بیش از ۱۲ هزار و ۵۲۰ خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر خانه‌دار شده‌اند و روند اجرایی کامل این تفاهم‌نامه‌ها همچنان ادامه دارد.

معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی افزود: این تعداد واحد مسکونی در قالب ۲ تفاهم‌نامه احداث شده که با تکمیل اجرای آنها، ۱۸۳۰۰ خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر در سراسر کشور خانه‌دار می‌شوند.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان برای اجرای این پروژه گفت: بنیاد مستضعفان برای احداث مسکن خانه‌های پر معلول، بیش از ۹۲۰ میلیارد تومان را تخصیص داده است که این اعتبار برای احداث بیش از ۱۰ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و ۸ هزار و ۱۴۰ واحد در مناطق روستایی است.

خاوئی خاطرنشان کرد: استان‌های فارس، خراسان رضوی و کرمان دارای بیشترین سهم از واحدهای احداثی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر را در ۲ تفاهم‌نامه منعقد شده دارند.