شورای شهر مشهد لایحه ساخت مسکن حاشیه‌نشینان را نپذیرفت

گروه استان‌ها ــ لایحه ساخت ۵۰۰ مسکن برای حاشیه‌نشینان مشهدمقدس که می‌توانست عواید بالایی برای منطقه داشته باشد در صحن شورای شهر مشهد رد شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  مشهدمقدس، هفته گذشته بود که لایحه‌ای برای ساخت 500 واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد به صحن شورا آورده شد و از سوی شورای شهر رد شد.

با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های اصلی در حوزه حاشیه شهر مشهدمقدس ضرورت توانمندسازی حاشیه نشینان و افراد کم توان بوده است، رد شدن این لایحه عجیب به نظر می‌رسید.

در سال‌های اخیر نهادهای مختلفی همچون شورای شهر، شهرداری، سپاه و همچنین کمیته امداد امام خمینی(ره) پای کار آمده‌اند و در قالب پروژه‌های مشارکتی ساخت واحدهای مسکونی در حاشیه شهر مشهد را پیش برده‌اند.

بنظر می‌رسید کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد به عنوان متولی اصلی آبادانی حاشیه شهر مشهد باید انرژی و وقت بیشتری برای این لایحه که از سوی شهردار مشهدمقدس به صحن آورده شده بود قرار می‌داد اما رئیس کمیسیون جزو مخالفان اصلی لایحه بود.

رمضانعلی فیضی اما در این زمینه روایت دیگری ارائه می‌دهد و معتقد است لایحه با کلیت مخالف شورای شهر مشهدمقدس روبه‌رو شده و صرفا وی نبوده که با این لایحه مخالفت کرده است.

رئیس کمیسیون مناطق کم برخوردار شورای شهر مشهدمقدس ادامه می‌دهد: این لایحه در قالب ترک تشریفات به صحن علنی شورای شهر مشهد آورده شده بود و مخالفت اصلی صورت گرفته نه با محتوای لایحه بلکه با شکلی بوده است که لایحه در آن ارائه شده است.

بنظر می‌رسد با توجه به اهمیت موضوع و همچنین اینکه کلید خوردن این پروژه می‌توانست بار زیادی از حاشیه نشینان شهر مشهدمقدس بردارد امکان اینکه با نگاه ویژه‌تری به مسئله نگریسته شود وجود داشت و شاید انتظار بود رئیس کمیسیون مناطق کم برخوردار شورا که نظارت بیشتری بر این منطقه دارد انرژی بیشتری برای آن قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *