واگذاری مسکن ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن خوزستان

معاون اداره کل راه و شهر سازی خوستان گفت: متراژ زمین قابل واگذاری ویلایی در شهر جدید رامین و شیرین شهر ۲۵۰ متر است؛ اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کرده و وجه اولیه ۴۰ میلیون تومانی به حساب مسدودی اعلامی را واریز کنند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز طرح واگذاری مسکن ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید رامین و شیرین شهر خبر داد و گفت: این طرح در شورای مسکن استان مصوب شده است.

محمد حسین پناهی فر با اشاره به سرمایه گذاری‌های زیادی که در سال‌های گذشته در شهر‌های جدید رامین و شیرین شهر شده است، گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن به صورت ساخت واحد‌های آپارتمانی است، ولی متقاضیان شهر‌های مجاور شهر جدید رامین و شیرین شهر می‌توانند با ثبت نام در این دو شهر از مزایای مسکن ویلایی بهره‌مند شوند.

وی شهرستان اهواز، شوشتر، مسجدسلیمان، باوی، کارون، شادگان و شهر‌های زیرمجموعه این شهرستان‌ها را شهر‌های مجاور دو شهر جدید رامین و شیرین شهر برشمرد و گفت: تمام کسانی که در این شش شهرستان متقاضی مسکن ملی هستند و پیش از این در سامانه اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند و واجد شرایط تلقی شده اند در صورت ثبت رد درخواست یا انصراف از شهر مورد تقاضای قبلی، می‌توانند اقدام به ثبت نام در طرح مسکن ویلایی در شهر جدید رامین و شهر جدید شیرین شهر کنند تا مسکن ویلایی به آنان واگذار شود.

پناهی فر متراژ زمین قابل واگذاری ویلایی در شهر جدید رامین و شیرین شهر را تا ۲۵۰ متر اعلام و ابراز امیدواری کرد با ثبت نام متقاضیان برای گرفتن مسکن ویلایی شاهد رونق دو شهر جدید رامین و شیرین شهر باشیم.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اینکه مسکن ویلایی متقاضیان در شهر جدید رامین و شیرین شهر توسط شرکت شهر‌های جدید، ساخته و به متقاضی تحویل داده می‌شود، گفت: بهره مندی از تسهیلات یارانه دار، هزینه کمتر ساخت مسکن ویلایی نسبت به آپارتمانی، تمایل بیشتر مردم نسبت به واحد‌های مسکن ویلایی، رونق شهر‌های جدید و همچنین جبران کمبود زمین دولتی در شهر‌های مجاور از جمله مزایای سرمایه گذاری متقاضیان در طرح مسکن ویلایی شهر‌های جدید رامین و شیرین شهر است.

پناهی فر افزود با توجه به محدودیت تعداد زمین ویلایی در این دو شهر جدید، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کرده و وجه اولیه ۴۰ میلیون تومانی به حساب مسدودی اعلامی را واریز کنند و تخصیص زمین به ترتیب بر اساس تاریخ واریز وجه اولیه است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن طرح واگذاری مسکن ویلایی در شهر‌های جدید رامین و شیرین شهر، این دو شهر رونق قابل توجهی خواهند گرفت.