۴۶ درصد ظرفیت سدها پُر آب شد/ کاهش ۳درصدی نسبت به سال گذشته

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بارش‌های کشور گرچه هنوز نسبت به سال گذشته کاهش ۱۴ درصدی دارد، اما بارندگی‌های اخیر اندکی حجم آب سدها را افزایش داد.

بر اساس این گزارش میزان پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته ۴۵ درصد بود با بارش‌های اخیر و از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا ۱۲ اسفند ماه به ۴۶ درصد افزایش یافته است.

حجم آب در سدهای مهم کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۲ اسفندماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

بنابر این گزارش، حجم آب موجود در سدهای کشور تا ۱۲ اسفند ماه به ۲۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون مترمکعب رسیده است. این میزان در سال آبی گذشته ۲۳ میلیارد و ۷۱۰ میلیون مترمکعب بود.

کاهش ۱۲ درصدی میزان آب ورودی به سدها

میزان آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۲ اسفندماه در حالی به رقم ۱۱ میلیارد و ۶۸۰ میلیون مترمکعب رسید که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده که ۱۲ درصد کاهش‌یافته است.

افزایش ۲۱ درصدی خروجی آب از سدها

بر اساس اعلام دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۲ اسفندماه ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب برای مصارف مختلف از سدها خارج شده است.

این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که هشت میلیارد و ۷۱۰ میلیون مترمکعب آب از سدها خارج شده رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.